Radošās darbnīcas/nodarbības

Decembrī / janvārī ap Ziemassvētku laiku piedāvājam tematisku darbošanos izgatavojot latvisku telpas rotu - puzuri.

Šie kinētiskie interjera objekti cēlušies no ziemeļeiropas un plašāk pazīstami kā “himmeli” no zviedru un vācu valodas vārda himmel, kas nozīmē debesis. Puzuri transformē negatīvās emocijas, sakārto domas, veido aizsarglauku.

Viena no to tradicionālajām formām ir oktaedrs – 12 kopā savērti mazie salmiņi, kas simboliski veido gadu ar 12 mēnešiem, tādēļ ir vieni no senākajiem ziemas saulgriežu rotājumiem, kas mājokļus rotājuši krietni pirms eglītes.

Aptuvenais darbošanās laiks: 40  min.
Optimālais skaits vienai grupai: 10 personas.
Minimālā darbnīcas cena ir 30 € līdz 10 pers.; par katru nākamo pers. + 3 € no personas.
Darbnīca atrodas Vienkoču parka teritorijā un tāpēc katram tās apmeklētājam būs jāpērk arī ieejas biļete parkā.

Ja vēlies darboties iepriekš piesakies rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa Vienkoču parka informācijas tālruni +371 29329065.

Koka spēles un rotaļlietas īpaši aizraujošas un noderīgas ir bērniem, jo attīsta koordināciju un tausti, prasot pacietību, uzmanību un veiklību. Šī senā rotaļlieta arheoloģiskajos izrakumos atrasta kā 12. gadsimta liecība.

Pie mums Kokamatniecības muzejā, izmantojot dažādus kokapstrādes instrumentus, bērni gūs praktiskas iemaņas kokapstrādē gatavojot savu seno rotaļlietu/mūzikas instrumentu – dūceni. Kā arī uzzinās, cik daudzos dažādos nosaukumos to dēvē un no kāda materiāla tas darināts senatnē.

Aptuvenais darbošanās laiks: 40  min.
Optimālais skaits vienai grupai: 10-15 personas.
Minimālā darbnīcas cena ir 30 € līdz 10 pers.; par katru nākamo pers. + 3 € no personas, + biļetes.

 

"Pirmo rotaslietu no dabas materiāliem uztaisīju no kokapstrādes pārpalikumiem (klucīšiem, stienīšiem) un Gaujas krastos savāktiem gliemežvākiem. Lai rotas būtu daudzveidīgākas, meklēju arvien jaunus materiālus, ko varētu izmantot. Piemēram, atklāju, ka ļoti dekoratīvas ir violetas krāsas cūkupupas, lazdu rieksti, arī kafijas pupiņas..."
Dabas rotu darbnīcā katrs pats var savērt dažādas dabas materiālu rotas – aproces, auskarus, kaklarotas, atslēgu piekarus, kā arī iegādāties gatavos izstrādājumus. To izgatavošanā, galvenokārt tiek izmantoti dabas materiāli: koks, kastaņi, dažādu augļu, ogu sēklas un kauliņi, gliemežvāki u.c.

CENA
Aatslēgu piekariņš vai aproce -  2,50 €/gab. + ieejas biļete Vienkoču parkā (minimālā darbnīcas cena 35 €).

Vidējais darbošanās laiks: 40 min. Optimālais skaits vienai grupai: 10-15 cilvēki.

Darbnīca atrodas Vienkoču parka teritorijā un tāpēc katram tās apmeklētājam būs jāpērk arī ieejas biļete parkā.

Ja vēlies darboties iepriekš piesakies pie rotu darbnīcas saimnieces Agneses pa tālr. +371 26457826 vai pa Vienkoču parka informācijas tālruni +371 29329065.

Dabas rotu jaunumiem iespējams sekot vietnē https://www.facebook.com/cucurbitapepo.lv/

Dabas rotu darbniica1 Dabas rotu darbniica 2

Parks Tviterī

Ieskaties

Pieslēgties