Jaunumi

13. maijā no plkst 19:00 - 24:00 Muzeju nakts ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt Kokamatniecības muzeja ekspozīciju un parunāt ar muzeja veidotāju kokamatnieku Rihardu par ekspozīcijā esošajiem kokapstrādes rīkiem un to pielietojumu.

Muzeja otrajā stāvā darbosies divas darbnīcas, kurās varēs izgatavot dūceni un uzzināt kas tas ir, kā arī savērt dabas materiālu aproci vai piekariņu.

Muzeja apskate - bezmaksas.
Darbošanās - par maksu.

Gaidīsim ciemos!

7., 8. 9. un 10 aprīlī esam atvērti pastaigām no 10:00-18:00.

9. aprīlī
- šūpošanās;
- olu ripināšana;
- 11:00-16:00 Dabas rotu darbnīca un dūceņu darbnīca (par atsevišķu samaksu);
- 14:00 atvērtā ekskursija pa Kokamatniecības muzeju jebkuram interesentam.

Atsaucoties Starptautiskās Koksnes Kultūras asociācijas (IWCS) aicinājumam, jau kopš 2015. gada Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā notiek Koksnes dienas. Viens no pasākuma svarīgiem uzdevumiem ir tradicionālo kokamatniecības prasmju saglabāšana un tālāknodošana, pieredzes apmaiņa starp kokamatniekiem visā pasaulē. Šī pasākuma devīze: Koks ir labs (Wood is Good). Tradicionālais World Wood Day datums ir 21.matrs, bet ja tas iekrīt darbadienā, tad atzīmējam to tuvākajās brīvdienās pēc tā, šogad 25.martā.

Visas dienas ietvaros būs iespēja padziļināti iepazīt Kokamatniecības muzeja ekspozīciju, kokamatniecības vēsturi un no Kokamatniecības muzeja veidotāja Riharda Vidzicka uzzināt detalizētāku informāciju par dažādiem seniem un ne tik seniem unikāliem kokamatnieku rīkiem. Muzeja darbnīcā notiks dažādas aktivitātes. Folkloras grupai “Auļi” turpinās tapt lielās vienkoča bungas grupas bundzinieka Kaspara Indrēvica un kokļu meistara Riharda Valtera vadībā. Mūzikas instrumentu izgatavotājs Andris Roze demonstrēs etnogrāfiskās bases izgatavošanu. Edgars Viņķelis iepazīstinās ar karošu grebšanas procesu. Ar Kokamatniecības muzeja krājumā esošajiem speciālajiem urbjiem demonstrēsim, kā senos laikos izgatavoja koka caurules ūdensvadiem un pumpjiem. Parādīsim, kā koka cauruļu urbjus var izmantot koka pūšamo instrumentu izgatavošanā, lai, piemēram, izgatavotu Austrālijas aborigēnu tradicionālo instrumentu didžeridu. Būs mūziķa Roberta Vidzidska performance didžeridu un elektronikas apvienojumā. “Northmen ” ģildes meistari parādīs un pastāstīs, kā pareizi ielikt kātā cirvjus.

Lai apmeklētu pasākumu, būs jāiegādājas Vienkoču parka ieejas biļete.

Gaidīsim ciemos!

 

 

1.oktobrī no plkst. 18:30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Gaismas un noskaņu vakars, lai vienu īso rudens dienu padarītu ilgāk gaišu.

- Gaismu mežs
- Ambientās un psihodeliskās elektrisko ģitāru skaņas
- Roberta Vidzidska projekts “Vakuums” didžeradū un elektroniskās mūzikas improvizācijas
- Edgars Pienene - ambient/neo-folk/synthwave
- Val Ray - ambient/synthwave/experimental
- Harijs Vagrants ar Handpan skaņu burvībām
- Uguns šovs ar "Fire Spirit"
- Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve"
- Zāļu sievas un zīlnieces
- Senie danči
- lāpu darbnīca, loku šaušana, vizināšanās zirga mugurā, dabā gatavots ēdiens un citas aktivitātes.

Par vēdera labsajūtu rūpēsies mūsu apkārtnes pavāri.

 

Galvenās aktivitātes no 18:30 - 22:00. Visas aktivitātes, nesteidzīgi staigājot, pašas atradīsies. Svarīgi, nebaidīties ieskatīties arī kādos attālākos Vienkoču parka nostūros, kur kāda gaismiņa spīd.

Lāpu gājiens 21:00, Lai papildinātu Uguns Nakts noskaņu, iesakām līdzi paņemt lāpas, kuras aizdegt, ejot lāpu gājienā pa parka takām.

Ieejas maksa (uz vietas norēķināties varēs tikai skaidrā naudā)*:
- pieaugušajiem 10 eiro,
- bērniem/jauniešiem no 7 līdz 17 gadiem 6 eiro,
- bērniem līdz 6 gadiem – bezmaksas.
* Pasākuma biļetēm netiek piemērotas atlaides, kas darbojas ikdienā, apmeklējot Vienkoču parku.
Uzrādot derīgu Līgatnieša privilēģiju karti tās īpašniekam ieejas maksa būs 6 eur; bērniem no 7 līdz 17 gadiem - 4 eur.

Iepriekšpārdošanā biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā (ar iepriekš nopirktām biļetēm būs atsevišķa ieeja).

Lai labsajūta būtu pilnvērtīga, apģērbieties laika apstākļiem atbilstoši!
Info tiks papildināts!


 

MAD dizaina vasaras skolas darbu izstāde

“Krēsla filozofija”

27. augusts - 28. oktobris

Vienkoču parkā, Līgatnē

2022.gada MAD dizaina skolas tēma “KRĒSLA FILOZOFIJA” - krēsls kā artefakts, kas raksturo cilvēces attīstību un tika apskatīti krēsla filozofiskie un funkcionālie aspekti domājot par ilgtspējas paradigmu. Strādājot starptautiskās grupās, studentiem kopā ar dizianeriem tika dots uzdevums izgatavot katram savu projektu - krēslu.

Šovasara MAD diziana vasarskolā piecpadsmit studenti no dažādām valstīm izkopa savus radošos talantus Līgatnē, Latvijā, uzzinot, kā sasaistīt mēbeļu dizainu ar tradicionālo amatniecību, zinātni un tehnoloģijām. Vietējo meistaru un amatnieku Riharda Vidzicka, Kaspara Zvirbuļa, Jāņa Straupes, Sören Uhlman un Egila Zvejnieka vadībā dalībnieki apguva tradicionālās kalēja, kokgriezēja un bērza tāšu pinēja prasmes.

Iegūtās zināšanas tika papildinātas ar jaunajām tehnoloģijām, lai dizainētu un izgatavotu vienu no vissvarīgākajām mēbelēm – krēslu.

Projektu izstrādes procesā savu ieguldījumu sniedza arī starptautiskā mērogā atzīti dizaineri un mākslinieki: Maria Bruun, Paul Heijnen, Dimitri Bähle un Lucas Maassen.

Izstādē aplūkojami MAD skolas laikā izstrādātie darbi.

 

MAD starptautiskā dizaina vasaras skola ir 2016. gadā, dizainera Riharda Funta dibināta,10 dienu intensīva neformālas izglītības programma mākslas, dizaina studentiem un profesionāļiem, kura vienkopus apvieno dizainerus, māksliniekus, amatniekus un zinātniekus kopīgam darbam – cilvēkus, kuri diez vai satiktos citos apstākļos.

Sestdien un svētdien būs atvērta Dūceņu darbnīca. Katram pašam būs iespēja izgatavot no seniem laikiem zināmo rotaļlietu - dūceni. Darbosies arī Dabas rotu darbnīca, kur no dabas materiāliem varēs izveidot aproci vai atslēgas piekaru.

 

 
- Šīs nedēļas nogalē 11. un 12. jūnijā darbosies Dabas rotu darbnīca, kurā ikviens interesents pats varēs izgatavot savu suvenīru - piekariņu vai aproci.
 
- Abas dienas apskatei būs atvērta arī #Woodcraftmuseum 2. stāva ekspozīcija.
 
- Sestdien plkst. 11:00 ikviens Vienkoču parka apmeklētājs tiek aicināts pievienoties atvērtajai ekskursijai pa Kokamatniecības muzeju tā veidotāja Riharda Vidzicka pavadībā.
 
- Būs atvērts suvenīru veikaliņš, kurā varēs iegādāties Vienkočos radītas lietas.
 
Gaidīsim ciemos!

Sniedzot atbalstu ukraiņiem, kas Latvijā atrodas bēgļu gaitās no šodienas, 18. marta, ieeja Vinkoču parkā (t.i. ja tiek uzrādīta Ukrainas iekšzemes vai ārzemju pase, ID karte vai cits dokumentu, kas apliecina to, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs) un Kokamatniecības muzejā ir bez maksas.

21., 22. un 23. jūnijā strādāsim kā parasti no 10:00-18:00

Jāņu dienā 24. jūnijā parks un Kokamatniecības muzejs apmeklētājiem būs atvērts no 14:00-18:00

Parks Tviterī

vienkocu_parks Šefpavārs Elmārs Tannis savu dzimšanas dienu atzīmēs pie mums UgunsNaktī! https://t.co/HKgw9qvAAi
vienkocu_parks VAAKS / VAKUUMS eksperimentālas, improvizācijas mūzikas projekts ar elektronikas un dzīvās mūzikas instrumentu elem… https://t.co/e1iFfZhjcS
vienkocu_parks Vai uz Uguns Nakti var ņemt līdzi četrkājainos mīluļus? Var, bet jāņem vērā, ka pasākumā var būt daudz cilvēku un t… https://t.co/GWnaSgbIyf
vienkocu_parks Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve" - neatņemama Uguns Nakts sastāvdaļa. Šogad ar individuālu pieeju notiks līd… https://t.co/lBKP0zkMqo
vienkocu_parks Uguns nakts 2022 jau pavisam drīz! https://t.co/hlXzwWxhwc

Ieskaties

Pieslēgties