Jaunumi

1.oktobrī no plkst. 18:30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Gaismas un noskaņu vakars, lai vienu īso rudens dienu padarītu ilgāk gaišu.

- Gaismu mežs
- Ambientās un psihodeliskās elektrisko ģitāru skaņas
- Roberta Vidzidska projekts “Vakuums” didžeradū un elektroniskās mūzikas improvizācijas
- Edgars Pienene - ambient/neo-folk/synthwave
- Val Ray - ambient/synthwave/experimental
- Harijs Vagrants ar Handpan skaņu burvībām
- Uguns šovs ar "Fire Spirit"
- Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve"
- Zāļu sievas un zīlnieces
- Senie danči
- lāpu darbnīca, loku šaušana, vizināšanās zirga mugurā, dabā gatavots ēdiens un citas aktivitātes.

Par vēdera labsajūtu rūpēsies mūsu apkārtnes pavāri.

 

Galvenās aktivitātes no 18:30 - 22:00. Visas aktivitātes, nesteidzīgi staigājot, pašas atradīsies. Svarīgi, nebaidīties ieskatīties arī kādos attālākos Vienkoču parka nostūros, kur kāda gaismiņa spīd.

Lāpu gājiens 21:00, Lai papildinātu Uguns Nakts noskaņu, iesakām līdzi paņemt lāpas, kuras aizdegt, ejot lāpu gājienā pa parka takām.

Ieejas maksa (uz vietas norēķināties varēs tikai skaidrā naudā)*:
- pieaugušajiem 10 eiro,
- bērniem/jauniešiem no 7 līdz 17 gadiem 6 eiro,
- bērniem līdz 6 gadiem – bezmaksas.
* Pasākuma biļetēm netiek piemērotas atlaides, kas darbojas ikdienā, apmeklējot Vienkoču parku.
Uzrādot derīgu Līgatnieša privilēģiju karti tās īpašniekam ieejas maksa būs 6 eur; bērniem no 7 līdz 17 gadiem - 4 eur.

Iepriekšpārdošanā biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā (ar iepriekš nopirktām biļetēm būs atsevišķa ieeja).

Lai labsajūta būtu pilnvērtīga, apģērbieties laika apstākļiem atbilstoši!
Info tiks papildināts!


 

MAD dizaina vasaras skolas darbu izstāde

“Krēsla filozofija”

27. augusts - 28. oktobris

Vienkoču parkā, Līgatnē

2022.gada MAD dizaina skolas tēma “KRĒSLA FILOZOFIJA” - krēsls kā artefakts, kas raksturo cilvēces attīstību un tika apskatīti krēsla filozofiskie un funkcionālie aspekti domājot par ilgtspējas paradigmu. Strādājot starptautiskās grupās, studentiem kopā ar dizianeriem tika dots uzdevums izgatavot katram savu projektu - krēslu.

Šovasara MAD diziana vasarskolā piecpadsmit studenti no dažādām valstīm izkopa savus radošos talantus Līgatnē, Latvijā, uzzinot, kā sasaistīt mēbeļu dizainu ar tradicionālo amatniecību, zinātni un tehnoloģijām. Vietējo meistaru un amatnieku Riharda Vidzicka, Kaspara Zvirbuļa, Jāņa Straupes, Sören Uhlman un Egila Zvejnieka vadībā dalībnieki apguva tradicionālās kalēja, kokgriezēja un bērza tāšu pinēja prasmes.

Iegūtās zināšanas tika papildinātas ar jaunajām tehnoloģijām, lai dizainētu un izgatavotu vienu no vissvarīgākajām mēbelēm – krēslu.

Projektu izstrādes procesā savu ieguldījumu sniedza arī starptautiskā mērogā atzīti dizaineri un mākslinieki: Maria Bruun, Paul Heijnen, Dimitri Bähle un Lucas Maassen.

Izstādē aplūkojami MAD skolas laikā izstrādātie darbi.

 

MAD starptautiskā dizaina vasaras skola ir 2016. gadā, dizainera Riharda Funta dibināta,10 dienu intensīva neformālas izglītības programma mākslas, dizaina studentiem un profesionāļiem, kura vienkopus apvieno dizainerus, māksliniekus, amatniekus un zinātniekus kopīgam darbam – cilvēkus, kuri diez vai satiktos citos apstākļos.

Sestdien un svētdien būs atvērta Dūceņu darbnīca. Katram pašam būs iespēja izgatavot no seniem laikiem zināmo rotaļlietu - dūceni. Darbosies arī Dabas rotu darbnīca, kur no dabas materiāliem varēs izveidot aproci vai atslēgas piekaru.

 

 
- Šīs nedēļas nogalē 11. un 12. jūnijā darbosies Dabas rotu darbnīca, kurā ikviens interesents pats varēs izgatavot savu suvenīru - piekariņu vai aproci.
 
- Abas dienas apskatei būs atvērta arī #Woodcraftmuseum 2. stāva ekspozīcija.
 
- Sestdien plkst. 11:00 ikviens Vienkoču parka apmeklētājs tiek aicināts pievienoties atvērtajai ekskursijai pa Kokamatniecības muzeju tā veidotāja Riharda Vidzicka pavadībā.
 
- Būs atvērts suvenīru veikaliņš, kurā varēs iegādāties Vienkočos radītas lietas.
 
Gaidīsim ciemos!

Sniedzot atbalstu ukraiņiem, kas Latvijā atrodas bēgļu gaitās no šodienas, 18. marta, ieeja Vinkoču parkā (t.i. ja tiek uzrādīta Ukrainas iekšzemes vai ārzemju pase, ID karte vai cits dokumentu, kas apliecina to, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs) un Kokamatniecības muzejā ir bez maksas.

  31. jūlijā no plkst. 11:00 laidīsim darbībā Kokamatniecības muzejā esošos koka cauruļu urbjus un parādīsim Jums kā senos laikos izgatavoja koka caurules, lai nodrošinātu ūdens apgādi.
 
1. augustā iesim soli tālāk un ar urbšanas metodi gatavosim Austrālijas aborigēnu tradicionālos pūšamos instrumentus - didžeradu.

Procesa demonstrējumus būs iepēja vērot jebkuram Vienkoču parka apmeklētājam.

Gaidīsim ciemos!

   
Latvieša ikdiena bez maizes nav ikdiena. Bet vai zini, ka vērtīga ir tā maize, kas lēni gatavota?
Vienu dienu šajā vasarā esam nolēmuši veltīt maizes stāsta iepazīšanai un mītu aprunāšanai.
Satiksimies Vienkoču parkā, kur pie saimnieka Riharda Vidzicka, koku trauku meistara un aizrautīga maizes cepēja, piedzīvosim visu maizes stāstu. No abras tapšanas līdz siltam klaipam.
Kopā skatīsim, dzirdēsim un darīsim. Darbnīcā redzēsim abras un trauku gatavošanu, dalīsimies padomos, aprunāsim izejvielas un maizes mītus, veidosim klaipus un cepsim saldskāmaizi pašu kurinātā āra malkas krāsnī.
Pēc tam gardi ēdīsim. Būs maize, būs sezonas veltes un zemnieku labumi. Būs un gatavos Sirmais Mārtiņš, par kuru gan daudz nav jāstāsta.
Vienvārdsakot, laba brīvdiena svaigā gaisā ar ēdienu un labiem cilvēkiem.
MAIZES STĀSTS & VAKARIŅAS
1.augusts, sākums 14:00
Vienkoču parkā, Līgatnē
75€ / 35€ bērniem
Cenā iekļauta viesošanās Vienkoču parkā un Kokamatniecības muzejā, maizes stāsta darbnīca, saldskāmaizes cepšana, gardēžu vakariņas
Dzērieni par atsevišķu samaksu
Vietu skaits ļoti ierobežots.
 

 
 

Piemērots apģērbs, labs garastāvoklis - viss nepieciešamais lieliskai pastaigai! Esi aktīvs šajā vīrusu laikā un izbaudi brīvo dabu pie mums!* Strādājam katru dienu no plkst. 10:00 - 18:00.

Pēc šīs ziemas remonta, ekspozīcijā ir atgriezusies viena no mūsu pašām pirmajām miniatūrām, lai turpinātu stāstīt mūsu vēstures stāstu!

Mums ir iekārtotas vairākas piknika vietas, kuras lieliski noderēs šajā laikā, lai ģimenēm būtu iespēja atpūsties pie dabas.

*Būsim atbildīgi un ievērosim drošu distanci viens no otra!

Parks Tviterī

vienkocu_parks Šefpavārs Elmārs Tannis savu dzimšanas dienu atzīmēs pie mums UgunsNaktī! https://t.co/HKgw9qvAAi
vienkocu_parks VAAKS / VAKUUMS eksperimentālas, improvizācijas mūzikas projekts ar elektronikas un dzīvās mūzikas instrumentu elem… https://t.co/e1iFfZhjcS
vienkocu_parks Vai uz Uguns Nakti var ņemt līdzi četrkājainos mīluļus? Var, bet jāņem vērā, ka pasākumā var būt daudz cilvēku un t… https://t.co/GWnaSgbIyf
vienkocu_parks Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve" - neatņemama Uguns Nakts sastāvdaļa. Šogad ar individuālu pieeju notiks līd… https://t.co/lBKP0zkMqo
vienkocu_parks Uguns nakts 2022 jau pavisam drīz! https://t.co/hlXzwWxhwc

Ieskaties

Pieslēgties