News

Projekts “Surink Lietuvą” Tagad Latvijā "SAKRĀJ LATVIJU"!

Lietuvā veiksmīgi īstenotais projekts “Surink Lietuvą” paplašinās un tiek īstenots Latvijā! Sākot no 18. jūlija, pievienojies mūsu projekta jaunajai un uzlabotajai versijai, kas mudinās aktīvi ceļot un atklāt jaunas, interesantas vietas un iespējas Latvijā un savākt unikālus magnētiņus no katras pašvaldības.

Tas ir ne tikai jautrs veids kā iepazīt savu dzimteni, bet arī lieliska iespēja apmeklēt 43 vietas divu gadu laikā!

Kā tas darbojas? Apmeklējot konkrētu pašvaldību, jums ir iespēja iegādāties tās pašvaldības magnētiņu mūsu izplatīšanas punktos vai, atzīmējot apmeklējumu mūsu mājaslapā ar GPS un pēc tam to saņemt savā pastkastītē. Savācot visus 43 magnētiņus, tie veidos krāsainu Latvijas karti, kas atgādinās par jūsu piedzīvojumiem un kļūs par neaizmirstamu suvenīru ar ko lepoties!

Pievienojies mums un ieraugi Latviju ar jaunām acīm!

Seko “Sakrāj Latviju” sociālajos tīklos, lai nepalaistu garām jaunumus un svarīgu informāciju. Atklāsim, cik brīnišķīga ir mūsu Latvija, kopā!

#SakrajLatviju #Ceļošana #AtklājLatviju #SavācLatviju #CeļoUnAtklāj

Muzeju naktī Kokamatniecības muzejs bezmaksas apskatei būs atvērts no 19:00-23:00.
 
Pie mums Kokamatniecības muzejā būs iespēja izzināt, kā senie kokamatnieki strādāja senāk un kādus rīkus tie izmantoja.
Parādīsim, kā koku var noēvelēt papīra biezumā, varēs uzzināt termina "šmiga" izcelsmi.
 
Vienkoču parka apskate vai suvenīra izgatavošana Dabas rotu darbnīcā būs iespējama par maksu.
Starptautisko Pasaules Koksnes dienu ietvaros Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā 23.martā rīkojam Koksnes dienas. Viss par un ap tradicionālo kokamatniecību.
  • Kokamatniecības muzeja ekspozīcijas iepazīšana
  • Sarunas ar viesmeistariem
  • Meistaru paraugdemonstrējumi
  • Dažādu pasaules koku iepazīšana
Notrthmen ģildes meistari veidos kādu no sarežģītajiem namdaru savienojumiem; Rihards Valters demonstrēs koka slēpju liekšanu un izgatavošanu; muzeja veidotājs Rihards Vidzickis stāstīs par muzejā esošajiem senajiem rīkiem un to pielietojumu; kokamatnieks Edgars Viņķelis izgatavos koka karotes; Oskars Grabovskis parādīs, kā top mūzikas instruments - kalimba; pakātosim arī kādu cirvi; pavirposim uz kājminamās virpas un, pēc vajadzības, liksim lietā vēl kādus no senajiem kokamatniecības instrumentiem.
Aktivitāšu sarakstu papildināsim!
Aicinām visus, kuriem patīk gan koka lietas, gan tradicionālā kokamatniecība un kultūras vērtību saglabāšana!

2024.gads ir sācies ar jauniem plāniem, jaunām iespējām un piedāvājumu. Piedāvājam meistarklasi, kurā jebkuram interesentam būs iespēja iepazīties ar mums un to, ko darām šeit Vienkočos un kopā ar mūsu kokapstrādes meistaru apgūt nepieciešamās zināšanas par koka karotes izgatavošanas procesu.

Vairāk par šo piedāvājumu lasi radošo darbnīcu sadaļā.

♥ Gaidīsim ciemos! ♥

Līdz ar ziemas iestāšanos un tumšo periaodu saīsimām darba laiku. Darba dienās pastaigā varēsi doties iepriekš sazinoties/piesakoties pa tālruni 29329065, bet sestdienās, svētdienās un svētku dienās parks būs atvērts no 10:00 - 16:00.

Dodoties dabā padomā par piemērotu apģērbu un uz tikšanos!

7.oktobrī no plkst. 18:30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Gaismas un noskaņu vakars, lai vienu īso rudens dienu padarītu ilgāk gaišu.

-Gaismu mežs
-Ambientās un psihodeliskās elektrisko ģitāru skaņas
-Roberta Vidzidska projekts “Vakuums” didžeradū un elektroniskās mūzikas improvizācijas
-Harijs Vagrants ar Handpan skaņu burvībām
-Uguns šovs ar "Fire Spirit"
-Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve"
-Senie danči
-lāpu darbnīca, loku šaušana, zāļu sievas, tāšu darbnīca, vizināšanās zirga mugurā, dabā gatavots ēdiens un citas aktivitātes.

Par vēdera labsajūtu rūpēsies mūsu apkārtnes pavāri.

Galvenās aktivitātes no 18:30 - 22:00. Visas aktivitātes, nesteidzīgi staigājot, pašas atradīsies. Svarīgi, nebaidīties ieskatīties arī kādos attālākos Vienkoču parka nostūros, kur kāda gaismiņa spīd.

Lāpu gājiens 21:00, Lai papildinātu Uguns Nakts noskaņu, iesakām līdzi paņemt lāpas, kuras aizdegt, ejot lāpu gājienā pa parka takām.

Ieejas maksa:
- pieaugušajiem 10 eiro,
- bērniem/jauniešiem no 7 līdz 17 gadiem 6 eiro,
- bērniem līdz 6 gadiem – bezmaksas.
Iepriekšpārdošanā biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā (ar iepriekš nopirktām biļetēm būs atsevišķa ieeja)

Lai labsajūta būtu pilnvērtīga, apģērbieties laika apstākļiem atbilstoši!


 

13. maijā no plkst 19:00 - 24:00 Muzeju nakts ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt Kokamatniecības muzeja ekspozīciju un parunāt ar muzeja veidotāju kokamatnieku Rihardu par ekspozīcijā esošajiem kokapstrādes rīkiem un to pielietojumu.

Muzeja otrajā stāvā darbosies divas darbnīcas, kurās varēs izgatavot dūceni un uzzināt kas tas ir, kā arī savērt dabas materiālu aproci vai piekariņu.

Muzeja apskate - bezmaksas.
Darbošanās - par maksu.

Gaidīsim ciemos!


 

7., 8. 9. un 10 aprīlī esam atvērti pastaigām no 10:00-18:00.

9. aprīlī
- šūpošanās;
- olu ripināšana;
- 11:00-16:00 Dabas rotu darbnīca un dūceņu darbnīca (par atsevišķu samaksu);
- 14:00 atvērtā ekskursija pa Kokamatniecības muzeju jebkuram interesentam.


 

Atsaucoties Starptautiskās Koksnes Kultūras asociācijas (IWCS) aicinājumam, jau kopš 2015. gada Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā notiek Koksnes dienas. Viens no pasākuma svarīgiem uzdevumiem ir tradicionālo kokamatniecības prasmju saglabāšana un tālāknodošana, pieredzes apmaiņa starp kokamatniekiem visā pasaulē. Šī pasākuma devīze: Koks ir labs (Wood is Good). Tradicionālais World Wood Day datums ir 21.matrs, bet ja tas iekrīt darbadienā, tad atzīmējam to tuvākajās brīvdienās pēc tā, šogad 25.martā.

Visas dienas ietvaros būs iespēja padziļināti iepazīt Kokamatniecības muzeja ekspozīciju, kokamatniecības vēsturi un no Kokamatniecības muzeja veidotāja Riharda Vidzicka uzzināt detalizētāku informāciju par dažādiem seniem un ne tik seniem unikāliem kokamatnieku rīkiem. Muzeja darbnīcā notiks dažādas aktivitātes. Folkloras grupai “Auļi” turpinās tapt lielās vienkoča bungas grupas bundzinieka Kaspara Indrēvica un kokļu meistara Riharda Valtera vadībā. Mūzikas instrumentu izgatavotājs Andris Roze demonstrēs etnogrāfiskās bases izgatavošanu. Edgars Viņķelis iepazīstinās ar karošu grebšanas procesu. Ar Kokamatniecības muzeja krājumā esošajiem speciālajiem urbjiem demonstrēsim, kā senos laikos izgatavoja koka caurules ūdensvadiem un pumpjiem. Parādīsim, kā koka cauruļu urbjus var izmantot koka pūšamo instrumentu izgatavošanā, lai, piemēram, izgatavotu Austrālijas aborigēnu tradicionālo instrumentu didžeridu. Būs mūziķa Roberta Vidzidska performance didžeridu un elektronikas apvienojumā. “Northmen ” ģildes meistari parādīs un pastāstīs, kā pareizi ielikt kātā cirvjus.

Lai apmeklētu pasākumu, būs jāiegādājas Vienkoču parka ieejas biļete.

Gaidīsim ciemos!

 

 

Ieskaties

Pieslēgties