Jaunumi

MAD dizaina vasaras skolas darbu izstāde

“Krēsla filozofija”

27. augusts - 28. oktobris

Vienkoču parkā, Līgatnē

2022.gada MAD dizaina skolas tēma “KRĒSLA FILOZOFIJA” - krēsls kā artefakts, kas raksturo cilvēces attīstību un tika apskatīti krēsla filozofiskie un funkcionālie aspekti domājot par ilgtspējas paradigmu. Strādājot starptautiskās grupās, studentiem kopā ar dizianeriem tika dots uzdevums izgatavot katram savu projektu - krēslu.

Šovasara MAD diziana vasarskolā piecpadsmit studenti no dažādām valstīm izkopa savus radošos talantus Līgatnē, Latvijā, uzzinot, kā sasaistīt mēbeļu dizainu ar tradicionālo amatniecību, zinātni un tehnoloģijām. Vietējo meistaru un amatnieku Riharda Vidzicka, Kaspara Zvirbuļa, Jāņa Straupes, Sören Uhlman un Egila Zvejnieka vadībā dalībnieki apguva tradicionālās kalēja, kokgriezēja un bērza tāšu pinēja prasmes.

Iegūtās zināšanas tika papildinātas ar jaunajām tehnoloģijām, lai dizainētu un izgatavotu vienu no vissvarīgākajām mēbelēm – krēslu.

Projektu izstrādes procesā savu ieguldījumu sniedza arī starptautiskā mērogā atzīti dizaineri un mākslinieki: Maria Bruun, Paul Heijnen, Dimitri Bähle un Lucas Maassen.

Izstādē aplūkojami MAD skolas laikā izstrādātie darbi.

Atskats uz vasaras skolas norisēm: https://vimeo.com/810948272

 

MAD starptautiskā dizaina vasaras skola ir 2016. gadā, dizainera Riharda Funta dibināta,10 dienu intensīva neformālas izglītības programma mākslas, dizaina studentiem un profesionāļiem, kura vienkopus apvieno dizainerus, māksliniekus, amatniekus un zinātniekus kopīgam darbam – cilvēkus, kuri diez vai satiktos citos apstākļos.

Parks Tviterī

Ieskaties

Pieslēgties