Jaunumi

Līdz ar tumsas iestāšanos 6. oktobrī Vienkoču parkā atkal notika gadskārtējā UGUNS NAKTS.

Tas ir noskaņu un gaismas pasākums ar nolūku padarīt vienu īso rudens dienu garāku, sasildīt sevi ar sveču siltumu un gaismu, uzlādēt sevi ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk būtu sagaidīt pavasari. Oktobris, rudens, vēl nav pārāk auksts, bet satumst jau diezgan ātri, īstais laiks, lai padarītu kādu no īsajām dienām gaišāku un siltāku. Uguns Nakts vakara pamatideja paliek nemainīga.

Šī tradīcija aizsākās pirms 15 gadiem, kad kokapstrādes amatnieku plenērā tika izveidoti pirmie vienkoču gaismas ķermeņi un rudenī, draugiem un amatniekiem sanākot kopā, tie tika iedegti ar āra svecēm. Pamazām tas viss papildinājās ar dažādām aktivitātēm un nu jau kļuvis par stabilu tradīciju. Publisks šis gaismu vakars kļuva pirms vienpadsmit gadiem, kad Vienkoču parks tika atklāts plašākai apskatei.

18:30 sākās gaismu meža iedegšana
18:30 - 21:00
amatnieku darbnīcas un citas aktivitātes, kur ikvienam bija iespēja iesaistīties un līdzdarboties. Bija iespēja vizināties zirga mugurā, šaut ar loku, vērot kalēja un kaula apstrādes meistaru amata prasmi, Kokamatniecības muzejā darbojās kokamatnieki, guļbaļķu namiņā Līgatnes Amatu mājas meistari demonstrēja savas parasmes un deva iespēju darboties arī citiem. Dzīvo masku darbnīcā tika dota iespēja pārvērsties par meža spoku, bet Zāļu sievas namiņā notika nākotnes izzināšana pēc rūnu zīmēm. Lāpu un sveču darbnīcā varēja izgatavot pats savu lāpu vai vaska sveci. Naksnīgajā mežā māksliniece Ieva Šulca projecēja “Nakts meža pasakas”. Lielā grava pārtapa izgaismotajā un mistiskajā veļu pasaulē. Tāpat varēja izkustēties seno danču ritmos, kas vēlāk saplūda ar Uguns rituālu.
20:00 uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve".
21:00 notika tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot šķietami nebeidzamo uguns čūsku. Lai piedalītos gājienā aicinājām ņemt līdzi savas lāpas.
22:30 uguns žonglieru "Fire Spirit" šovs
Šogad Uguns nakts izskaņā Jāņa Straupes objekts “Augšup, lejup” pārtapa ugunsskulptūrā.

Šogad Uguns Nakti caurstrāvoja elekrtrisko ģitāru skaņas psihodēliskās noskaņās: 18:30 - 20:00 veļu gravā, 22:30 Ugunsšovā, 23:00 pie ugunsskulptūras "Augšup, lejup", noslēgmā pie Ugunskura Gaismu mežā.

Par apmeklētāju vēdera labsajūtu parūpējās, Restorāns 3 un 3 pavāru restorāns, restorāns “Kest”, restorāns “Zeit”, Valmiermuižas virtuve, Ilze Valge ar malkas krāsnī ceptām picām, Līgatnes vīna darītava, Ledus vīni, Smart Coffe un City Coffe.

Ieejas maksa* - 7 eiro; skolēniem 4 eiro; pirmsskolas vecuma bērniem (līdz 6 g.v.) bezmaksas
Biļetes iepriekšpārdošanā bija pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

* Iegādājoties biļetes norises vietā bija iespējams norēķināties tikai skaidrā naudā. Uz pasākuma ieejas maksu netiek attiecinātas atlaides, kas darbojas apmeklējot Vienkoču parku ikdienā. Uzrādot derīgu Līgatnieša privilēģiju karti tās īpašniekam ieejas maksa bija 4 eur; skolēniem 2 eur.

Apmeklējot Uguns Nakti, Jūs atbalstījāt Kokamatniecības muzeja attīstību.

Svarīgs nosacījums pasākuma apmeklētājiem – ieeja tikai pozitīvi noskaņotiem un dabu mīlošiem cilvēkiem!
Laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi ir viens no svarīgākajiem labsajūtas saglabātājiem.

(: TIEKAMIES VIENKOČOS :)

Parks Tviterī

vienkocu_parks Šefpavārs Elmārs Tannis savu dzimšanas dienu atzīmēs pie mums UgunsNaktī! https://t.co/HKgw9qvAAi
vienkocu_parks VAAKS / VAKUUMS eksperimentālas, improvizācijas mūzikas projekts ar elektronikas un dzīvās mūzikas instrumentu elem… https://t.co/e1iFfZhjcS
vienkocu_parks Vai uz Uguns Nakti var ņemt līdzi četrkājainos mīluļus? Var, bet jāņem vērā, ka pasākumā var būt daudz cilvēku un t… https://t.co/GWnaSgbIyf
vienkocu_parks Uguns rituāls ar folkloras kopu "Delve" - neatņemama Uguns Nakts sastāvdaļa. Šogad ar individuālu pieeju notiks līd… https://t.co/lBKP0zkMqo
vienkocu_parks Uguns nakts 2022 jau pavisam drīz! https://t.co/hlXzwWxhwc

Ieskaties

Pieslēgties