Jaunumi

7. oktobrī Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts

Oktobra pirmajā sestdienā no 18:30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts, kas ir gaismas un noskaņu vakars, kura mērķis ir vienu īso rudens dienu padarīt ilgāk gaišu, dot iespēju uzlādēt sevi ar sveču gaismu un siltumu ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk sagaidīt pavasari. Viss Vienkoču parka Gaismu mežs tiek izlikts ar svecēm. Visā meža pudurī ir izvietoti vienkoču gaismas ķermeņi, kas arī tiks izgaismoti ar svecēm, iegūstot savdabīgu āra apgaismojumu.

18:30 sāksies gaismu meža iedegšana
18:30 - 21:00 darbosies dažādas amatnieku darbnīcas un citas aktivitātes, kur katram būs iespēja iesaistīties un līdzdarboties. Būs iespēja izdejoties senos latvju dančus, fotografēties senā dzīvesstila teltī viduslaiku bruņās, vērot kalēja un kaula apstrādes meistaru amata prasmi, Kokamatniecības muzejā darbosies kokamatnieki. Dzīvo masku darbnīcā tiks dota iespēja pārvērsties par meža spoku, bet Zāļu sievas namiņā notiks nākotnes izzināšana pēc rūnu zīmēm. Lāpu un sveču darbnīcā varēs izgatavot pats savu lāpu, vai vaska sveci. Naksnīgajā mežā māksliniece Ieva Šulca projecēs "Nakts meža pasakas".
21:00 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot šķietami nebeidzamo uguns čūsku. Lai piedalītos lāpu gājienā, aicinām līdzi paņemt savuas lāpas.
22:30 Lāpu gājiena noslēgumā uguns žonglieru šovs ar Soul of flames, Pulsa efekts un flautisti Ievu Rūtentāli.
23:00 uguns rituāls ar folkloras kopu “Delve” un ugunskura iedegšana.

Par apmeklētāju vēdera labsajūtu parūpēsies „Lustīgie meistari”, Restorāns 3 un 3 pavāru restorāns, Valmiermuižas virtuve, Ilze Valge ar malkas krāsnī ceptām picām, „3 kūkas”, Līgatnes vīna darītava un Ledus vīni, Smart Coffe un City Coffe.

Šī tradīcija aizsākās pirms 14 gadiem, kad amatnieku plenērā tika izveidoti pirmie vienkoču gaismas ķermeņi un rudenī, draugiem un amatniekiem sanākot kopā, tie tika iedegti. Pamazām tas viss papildinājās ar dažādām aktivitātēm un nu jau kļuvis par stabilu tradīciju. Publisks šis gaismu vakars kļuva pirms desmit gadiem, kad Vienkoču parks tika atklāts plašākai apskatei.

Ieejas maksa Uguns Nakts vakarā: pieaugušajiem - 6 €, skolēniem un senioriem - 4 €, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas.
Visi ienākumi no šī vakara tiks novirzīti Kokamatniecības muzeja tālākai attīstībai.
”Līgatniešu” karšu īpašniekiem būs 50 % atlaide ieejas maksai.
Lai Uguns Nakts vakarā nav jāstāv rindā, biļetes ir iespējams iegādāties iepriekš: https://bilesuparadize.lv

Svarīgs nosacījums – ieeja tikai pozitīvi noskaņotiem un dabu mīlošiem apmeklētājiem.

Informāciju sagatavoja Vienkoču parka veidotājs R. Vidzickis

Parks Tviterī

vienkocu_parks Skaistā vasara turpinās! https://t.co/vyf4iZegQZ
vienkocu_parks Spāru svētki nosvinēti! https://t.co/9QgsPKvqcr
vienkocu_parks Topošajai Kokamatniecības muzeja darbnīcas ēkai jau pirmās spāres uzliktas https://t.co/0TDFxzCs72
vienkocu_parks Šogad Uguns Nakts 6.oktobrī; pamatideja nemainīga! Pamazām sākam gatavoties https://t.co/Nl94zEXqV4
vienkocu_parks Līdz spāru svētkiem vairs nav tālu! https://t.co/ycUUeWuhFF

Ieskaties

Pieslēgties