Hовости

Šogad no 24. līdz 26.martam jau trešo gadu pēc kārtas Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā notiks „Pasaules koksnes dienu” (World Wood Day) reģionālais pasākums. Galvenais pasākums šogad tiek rīkots ASV. Iepriekšējos gados tas tika rīkots Tanzānijā, Ķīnā, Turcijā un Nepālā. Centrālā pasākuma organizators ir Starptautiskā Koksnes Kultūras asociācija (IWCS), savukārt citās valstīs atsevišķus pasākumus rīko organizācijas, kuras atbalsta šo ideju. Viens no pasākuma svarīgiem uzdevumiem ir tradicionālo kokamatniecības prasmju saglabāšana un tālāknodošana, pieredzes apmaiņa starp kokamatniekiem visā pasaulē. Šī pasākuma devīze: Koks ir labs (Wood is Good).

Vienkoču parka Kokamatniecības muzeja rīkotajā reģionālajā pasākumā būs iespēja iepazīt senos un mūsdienu kokamatniecības rokas instrumentus un to pielietojumu. Muzeja speciālisti, domubiedri un RTU speciālisti dalīsies pieredzē ar savām zināšanām par kokamatniecības attīstību un kokamatniecības rokas instrumentu pielietojumu masīvkoka apstrādē. Kokamatniecības muzeja kolekcijā atrodas ne tikai tradicionāli kokamatniecības instrumenti, bet arī rīki, kas paredzēti ļoti specifisku darbu veikšanai un plašākai sabiedrības daļai ir mazāk zināmi.

Šogad pasākuma organizēšanā iesaistās arī RTU Dizaina Tehnoloģiju institūts, kura studenti arī iepriekšējos gados ir aktīvi līdzdarbojušies Koksnes dienu norisē.

24.marts
10:00 – 18:00 Kokamatniecības muzeja ekspozīcijā esošo darbarīku un izvērstās vienkoču laivas izgatavošanas tehnoloģijas iepazīšana.
11:00 – 18:00 Vienkoču trauku un maizes abru meistardarbnīca
25.marts
10:00 – 18:00 Kokamatniecības muzeja ekspozīcijā esošo darbarīku iepazīšana.
10:00 – 17:00 Apaļkoka tēšana un dzeguļu savienojumu veidošana („NORTHMEN”ģildes meistaru un instrumentu paraugdemonstrējumi).
11:00 – 16:00 Virpošana uz senajām kājminamām virpām
11:00 – 16:00 Vienkoču maizes abru meistardarbnīca
12:00 – 14:00 Uz dzīvas uguns gatavotas saknes „Restorāns 3”un „3 Pavāru restorāns” šefpavāra Ērika Dreibanta izpildījumā. (maltīte - reģistrētajiem dalībniekiem, sarunas ar pavāru - visiem interesentiem)
19:00 – 23:00 Zinātnieku vakars un diskusijas (ar iepriekšēju pieteikšanos)
Referātu un diskusiju tēmas:
• Kokapstrādes rokas instrumentu strukturēšana (Mg.sc.ing. Ilze Gūtmane)
• Jaunākā pieredze izvērsto vienkoču laivu izgatavošanā ( Dr.sc.ing. Rihards Vidzickis)
• Koku saknes amatniecībā un dizainā (Mg.sc.ing. Inga Zotova; Mg.sc.ing. Toms Mūrnieks)
• Diskusijas
26.marts
10:00 – 18:00 Kokamatniecības muzeja ekspozīcijā esošo darbarīku iepazīšana.
10:00 – 17:00 Koka tēšana un dzeguļu savienojumu veidošana, „NORTHMEN”ģildes meistaru un instrumentu paraugdemonstrējumi.
10:00 – 14:00 Virpošana uz senajām kājminamām virpām
11:00 – 16:00 Vienkoču maizes abru meistardarbnīca

Ieskaties

Pieslēgties